Aldatılmanızın kaynağı bilinçaltı kodlarınız olabilir

Eğitmen ve Danışman Ebru Demirhan aldatmanın bağlardaki dinamiğini şöyle anlatıyor;

“Aldatma ve aldatılmanın çok uzun ve derin bir denklemi var. Öncelikle bilinçaltının nasıl çalıştığını bilmeniz değerlidir. Dikkatiniz nerede ise bilinçaltınız onu kayıtlar. İçsel niyetiniz sadakatli bir ilgi ama dikkatiniz güvensizlikte ise bilinçaltı yaşanacaklar listesine güvensizliği alır. Dikkatiniz ve gözünüz nerede ise gücünüz orada çalışır. Bilinçaltı da gücün etkin olduğu mevzuyu alıp ömür formülüne ekler. Hayli kolay olan bu kural kozmiktir yani herkes için eşit düzeyde geçerlidir. Bilinçaltı, partnerinizi “Bana sadık mı?” diye takip ederse kodlama olarak sadakati alır ve ömür yolunuza sadık insanları seçer. Dikkatiniz “Beni aldatıyor mu? Ona güvenebilir miyim? İnançsız birisine benziyor.” üzere fikir ve sorularda ise davet ettiğiniz mevzu ne yazık ki güvensizlik ve sadakatsizlik olacaktır.

Yetiştiğimiz ortam, aile içi sadakat, anne – baba ilgisi içindeki itimat ve evlilik akdine olan sadakat epey değerlidir. Ailede şahit olduğumuz kıssalar ve yetiştirilme biçimi aldatma, aldatılma konusuna taban hazırlar. Anne – baba, aile içinde aldatma ve doğal olarak aldatılma olağan karşılanıyorsa fikren ve bilinçaltı düzeyde olağanlaştığı için hayatın kesimi olması olağandır. Aldatmak bahsin bir kesimi ise oburu için aldatılmak da o düzeyde hususun modülüdür. Yani bir hanede, münasebette aldatmak varsa eşit oranda aldatılmak vardır. Hususa bakışımızı her ikisini de içine alacak kadar geniş tutmalıyız.

“Erkek adam aldatır, elinin kiri, erkek aldatmazsa olmaz” üzere kültürel inançlarla büyütülmek ya da bunlara maruz kalmak aldatma – aldatılma konusunun değerli bir modülüdür. Erkeğin aldatan olduğuna ve bayanın buna razı olması gerektiğine inandırılarak büyütülen beşerler gün gelip bu kıssada kendine bir rol düştüğünü görecektir.

Anne – baba ailesinde yaşanan aldatmaya karşı çok reaksiyonlu olan bu nedenle herkese potansiyel sadakatsiz gözüyle bakan şahıslar tasa, telaş ve dehşetin ne kadar üretken olduğunu hatırlamalıdır. Sadece bu sebeple hiç ilgi yaşamayıp yalnız kalmayı tercih eden insan sayısı az değildir.

Aldatma deyince aklımıza birinci erkekler gelse de aldatmak da aldatılmak da beşere dair bir bahistir. Birtakım beşerler için gizemler, kaçamaklar, gizemli bir olayın modülü olmak hayli eğlencelidir. Kimi insan yalnızca bunu yaşamak için aldatır. Kimi insan olağanlaştırdığı için aldatır. Kimisi yaşadığı kişi ile kuramadığı bağın, yaşayamadığı isteklerinin hayata geçmesi için aldatır. Kimisi sevilmeyi sever, tercih edilmenin peşindedir. Kimisi neden aldattığını bilmez.

Kuantum alanda “cenin enerji” isminde bir bağ vardır ki çoğunlukla erkek ile anne ortasında kurulur. Dünya tarihi boyunca erkek (baba, kardeş, dayı, amca, oğul, eş) uğurlanmış, geri dönerse bağra basılmış dönmezse ağıdı yakılmıştır. Erkek ava gitmiş, savaşa gitmiş ve de çoğunlukla dönmemiştir. Her jenerasyon öncesindeki tüm cetlerin yaşanmışlıklarını DNA ile alır ve işletir. Jenerasyondan jenerasyona aktarılan bilgide “erkek doğar ve bir halde gider” inancı yerleşince anneler farkında olmadan oğlu doğururken onu korumak için gücünü kendinde meblağ. Oğul doğar, büyür ama eril gücünün bir kısmı annesinin rahminde kalır. Dünyanın cenin güçlü erkek oranı küçümsenemeyecek durumdadır. Annelerine bağımlı olabilirler. En ufak bir hastalıkta çocuklaşırlar. Ve kendi güçlerini tamamlamak istedikleri için çok fazla bağlantıya girip onlara ilişkin olanı toplamaya çalışırlar. Gerek anneler gerek oğulları için şuurun devrede olduğu bir davranış formu değildir. Atalar kayıtlarının yol açtığı bilinçaltı tarafından işletilen bir durumdur. Aldatmanın ardında var olan, görünmeyen çok değerli bir etkendir.

Cenin güç bağları anne ya da erkek çocuk ile yapılan çalışmalarda dönüştürülür. Oğullarınız için “Seni özgür bırakıyorum. Bende kalan sana ilişkin olan tüm enerjini iade ediyorum. Senin gücün tamamı senindir.” cümleleri ile yapacağınız içsel konuşmalarla onları özgür bırakabilirsiniz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu