AKAN YAPRAKLAR AJURLU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Akan yapraklar ajurlu örgü modeli nasıl yapılır?

Yeni örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz akan yapraklar ajurlu örgü modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

Her zaman yaptığınız örgü modellerinden sıkıldıysanız ve yeni modeller arıyorsanız bugün göstereceğim şiş örgüsü modeli göz atmanız gereken bir model. Video içerisinde modelin yapım aşaması detaylı bir şekilde anlatılmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu modeli çıkartabilirsiniz.

Bugün gördüğüm bu ajurlu örgü modelini ben çok beğendim ve farklı alanlarda kullanılabileceğinizi düşündüm. Özellikle bayan bluzlarında akan yapraklar örgü modeli bence çok şık olacaktır. Hem yazlık örgü bluzlarda hem de kışlık kazakların yapımında bu model kullanılabilir.

Bunun dışına bu model ile hırkalar yapıldığında çok şık olacaktır. Ayrıca bu model ile şalda yapılabilir. Modeli yapmak için kullanacağınız farklı özellikteki ipler modeli daha farklı gösterecektir. Yapacağınız el işine göre uygun ipleri tercih ederek modelin nasıl durduğunu görebilir ve doğru bir ip tercih yapabilirsiniz.

Akan yapraklar örgü modeli 13 ilmek üzerine kuruluyor. Ayrıca kenar kısımda da üç ilmek bırakılmış. Siz yapmak istediğiniz el işine göre ilmeklerinizi bu sayıları dikkate alarak ilmek alabilirsiniz. Modelin tamamı ise 20 sıradan oluşuyor.

Akan yapraklar ajurlu örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7qGclLGcBfZIIgTJ9GWHpA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AKAN YAPRAKLAR AJURLU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    AKAN YAPRAKLAR AJURLU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AKAN YAPRAKLAR AJURLU ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.