AJURLU BAKLAVA DESENİ BAKTÜS ŞAL YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi ajurlu baktüs şal modeli yapımı

Bugün sizlere kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz ajurlu baktüs şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Baklava deseni ile yapılan bu şal modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model. Bu şalın yapımı için aşağıda detaylı yapım aşaması verilen videoyu takip edebilirsiniz.

Kış ayları yaklaşırken sizlere kışın kullanabileceğiniz farklı örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir şal modelinin yapımını göstereceğim. Tığ ile yapılan bu şal modeli günlük kulanım için oldukça ideal bir model.

Tığ işi baktüs şal modeli yapımı için burada klasik şal iplerinden farklı olarak kalın bir ip tercih edilmiş. Ama siz şal ipi de kullanabilirsiniz veya daha farklı bir örgü ipi de kullanabilirsiniz. Burada ip olarak koton simli bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise ipe uygun olarak 6 numara tığ kullanılmış. Bunun dışında örnek anlatım yapılan modelde ise daha ince bir ip kullanılırken tığ olarak da 4 numara tığ kullanılmış.

Burada şal modelinde baklava deseni yapılmış. Şal üçgen bir şekilde yapılmış. Uç kısmından başlanan şal modelinde baklava desenleri her sırada artarak ilerlemiş. Burada video içerisinde çok güzel detaylı bir anlatım yapılmış. Her sıra sayıları ile birlikte açıklanmış. Özellikle tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar videodaki anlatımı takip edince sorun yaşamayacaklardır.

Ajurlu baklava deseni baktüs şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=4G6h76oHxss

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcbLKTWeKIOIhFIFOeeaG6Q

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AJURLU BAKLAVA DESENİ BAKTÜS ŞAL YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    AJURLU BAKLAVA DESENİ BAKTÜS ŞAL YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AJURLU BAKLAVA DESENİ BAKTÜS ŞAL YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.