AJURLU BAĞLAMALI BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Ajurlu bağlamalı baklava modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılabilecek farklı modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere ajurlu bağlamalı baklava modeli yapımını videolu anlatım olarak vermek istiyorum.

Değişik örgü modellerini bulduğum zaman sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Özellikle farklı kullanım alanları olan modeller bayanların çok işine yarıyor. Bir model ile farklı örgü işleri yapılabiliyor. Ayrıca yeni modellerin yapımını öğrenerek değişik örgü işleri yapabilirsiniz.

Bugün sizlere ajur örgü modeli ile yapılmış baklava desenli bir model göstereceğim. Ajur modeli ile yapılmış olan değişik modelleri daha önce de göstermiştim. Bugün yine ajur modeli ile baklava modelinin bir araya getirilmiş olduğu bir örgü modelini sizlere göstereceğim.

Ajurlu bağlamalı baklava modeli ile özellikle yelek çok şık olacaktır. Bu model her renk ip ile yapılabilir. Çeyizlik bir yelek modeli yapmak istiyorsanız beyaz ve krem gibi açık renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Bunun dışında her yaştan bayan için uygun bir yelek modeli. Farklı renkte ipler ile şık yelekler yapabilirsiniz.

Burada yeleğin kenar kısımlarında kahve çekirdeği modeli kullanılmış. Siz dilerseniz düz bir örgü modeli de yapabilirsiniz. Model 16 ilmek üzerine kuruluyor. Bir dilimin oluşması ise 36 sırada oluyor. Modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde tek tek açıklanmış. Burayı takip ederseniz bu harika modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Ajurlu bağlamalı baklava modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJ_hTFXMsf24uw1NgUDT_Pw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AJURLU BAĞLAMALI BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    AJURLU BAĞLAMALI BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AJURLU BAĞLAMALI BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.