AJUR DİLİMLİ BAYAN ATKI MODELİ YAPIMI

Bayanlar için ajur dilimli atkı modeli yapımı

Bayanlar için yapılmış oldukça şık ve gösterişli bir atkı modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim ajur dilimli bayan atkı modeli kış aylarında kıyafetlerinizi tamamlayacak harika bir parça olmuş. Bu atkının detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Atkı ve bere modelleri için sizlere daha çok çocuklar için yapılmış örgü işleri gösteriyorum. Bugün ise bayanlar için yapılmış rengi ve modeli ile oldukça şık görünen bir örgü işi göstereceğim. En çok sevdiğiniz ve kıyafetlerinize en çok uyan renkler ile bu atkıyı yaparsanız sık sık kullanabilirsiniz. Bu atkı modeli genç kızlar içinde yapılabilir.

Şiş örgüsü bayan atkı modeli yapımı için Etrofil markalı ipten Vivaldi serisi seçilmiş. Burada pembe turuncu arasında bir renkte ip kullanılmış. Bu ipin renk numarası ise 013. Burada yapılan atkının ölçüleri videonun en başında verilmiş. Buradaki ölçüler için 3 tane ip yeterli olmuş. Şiş olarak ise 5 numara şiş kullanılmış.

Atkı modeli yapılırken oluşturulan her bir dilim 14 ilmek üzerine kurulmuş. Burada 4 dilim yapılmış ve her bir dilim için 14 ilmek alınmış. Birde kenar için 5 ilmek alınmış. Bu model ile şal yapmak isterseniz 14 ün katlarında ilmek sayınızı almanız gerekir. Video içerisinde 61 ilmek alınmış ve model yapımına başlanmış.

Ajur dilimli bayan atkı modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AJUR DİLİMLİ BAYAN ATKI MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    AJUR DİLİMLİ BAYAN ATKI MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AJUR DİLİMLİ BAYAN ATKI MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.