3 BOYUTLU YELPAZE TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

3 boyutlu oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz çok şık bir oya modelini daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Görüntü itibari ile 3 boyutlu bir görünüme sahip olan bu yelpaze tığ oyası modeli çeyizler içerisindeki yazma kenarlarında çok şık duracaktır. Bu nedenle detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videoda verdiğim bu oya modeline mutlaka göz atmalısınız.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için çeyizlik oya modeli göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim oya modeli ise yazma kenarında mutlaka dikkatleri çekecek olan şık ve gösterişli renkli oya ipleri ile yapılan bir model.

3 boyutlu yelpaze tığ oyası modeli yapımı için yeşil, sarı, krem ve açık mor renginde oya ipleri kullanılmış. Burada yapılan yelpaze modelinde en küçük boyda inci kullanılmış. Burada beyaz bir inci kullanılmış.

Oya modeli yapımı için öncelikle renkli oya iplerinin üzerine inciler dizilir. Daha sonra bu oya ipleri ile burada görülen sarkan çiçekler yapılır. Yazma kenarına gelecek kadar renkli oya ipleri ile bu çiçekler yapılmış.

Yapılan bu incili çiçekler daha sonra yazma kenarına eklenmiş. Bunun için ise öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. İkinci sırada ise bu tığ batısı üzerine yine yeşil oya ipi ile direkler yapılmış. Bu direkler yapılırken de yapılan çiçek motifleri sırası ile yazma kenarına eklenmiş. Bu şekilde bu yazma kenarı oya modeli tamamlanmış.

3 boyutlu incili yelpaze tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 3 BOYUTLU YELPAZE TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    3 BOYUTLU YELPAZE TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 3 BOYUTLU YELPAZE TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.