1 GÜNDE 1 YUMAKLA BEBEK ELBİSESİ YAPIMI

Tığ işi bebek elbisesi yapımı

Kız bebekler için yapılmış olan harika bir elbise modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi bebek elbisesi modeli hem yaz aylarında kullanmak için yapılabilecek hem de kış için yapılabilecek olan bir tasarım. Bu bebek elbisesinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebekler için yapılmış olan farklı örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere kız bebeklere yapılmış olan bir örgü işi göstermek istiyorum. Kısa sürede hatta başlıkta da belirttiğim gibi bir günde yapıp tamamlayabileceğiniz harika bir tasarım olmuş. Bu elbise modelini hiç örgü bilmeyenler, tığ işi ile örgü işlerini yeni başlayanlar dahi kolaylıkla yapabilirler. Önemli olan tüm detaylar ayrıntılı olarak video içerisinde açıklandığı için burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu elbise modelini yapabilirsiniz.

1 günde 1 yumakla bebek elbisesi modeli uygun ipler seçilerek yapıldığında hem yaz ayları için hem de kış için yapılabilecek bir elbise modeli. Yaz aylarında kullanmak için merserize veya yaz aylarına uygun olan özellikte ipler seçebilirsiniz. Burada örnek model anlatımında kışlık bir ip seçilmiş. Nako Lüks Minnoş Baby markalı ip kullanılmış. Sarı renkte olan bu ip 100 gram 300 metre olan bir ip.

Burada yapılan elbise modeli 1-2 yaş için uygun büyüklükte olmuş. Bu büyüklük için 1 yumak ip yeterli olmuş. Ama sizin eliniz sıkı ise o zaman bir yumak ip yeterli gelmeyebilir. Bunu dikkate almalısınız. Tığ olarak ise 2 numara tığ kullanılmış. Siz kullandığınız ipin kalınlığına göre tığ numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Tığ işi bebek elbisesi modeli yakadan başlanarak yapılan bir model. Zincir çekilmiş ve üzerine tırabzan yapılarak devam edilmiş. Burada modelin düzgün durması ve istenilen büyüklüğü elde etmek için arttırma sayılarına dikkat etmelisiniz. Yaka kısmının çok dar olmaması önemli. Bu nedenle gevşek bir şekilde işlemeye çalışın. Bunun dışında tüm detayları videodan takip öğrenebilirsiniz.

Tığ işi bebek elbisesi modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu