TUNUS İŞİ BAKTÜS ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tunus-İsi-Baktus-Sal-Modeli

Tunus örgü tekniği ile yapılmış şık ve gösterişli baktüs şal modeli

Sizlerle daha önce farklı şal modellerini paylaşmıştım. Daha çok sizlere tığ ile yapılan veya şiş örgüsü ile yapılmış olan şal modelleri göstermiştim. Bugün ise sizlere tunus işi baktüs şal modeli yapımı göstermek istedim. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Yeni ve farklı şal modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Daha önce sizlere baktüs şal modeli de göstermişim. Bugünde yine çok şık bir baktüs şal modelinin yapımını göstermek istedim.

Bugün sizlere detaylı yapım aşamasını vereceğim farklı baktüs şal tunus işi tekniği ile yapılmış olan bir model. Baktüs şallar daha çok şiş örgüsü ve tığ işi ile yapılıyor. Bugün göstereceğim model ise tunus işi ile yapılıyor. Farklı bir şal modeli yapmak isteyen ise bu şal modellerini deneyebilir.

Tunus işi baktüs şal modeli yapımı için burada iki yumak renk geçişleri olan Nako Vals ip kullanılmış. Tığ olarak ise 3,5 numara afgan tığı kullanılmış. Burada video içerisinde şalın detaylı yapım aşaması verilmiş. Buradaki videoyu takip ederseniz şalın detaylı yapım aşamasını öğrenebilirsiniz.

Şalın uç kısımlarına yapılan süslemeler ile şal daha şık ve gösterişli olmuş. Buranın yapımını da videodan öğrenebilirsiniz. Kısa sürede yapıp kullanıma hazır hale getirebileceğiniz bu şal modeli özelikle genç kızların çok hoşuna gidecektir.

Tunus işi baktüs şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*