TIĞ İŞİ MENEKŞE ÇİÇEĞİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tig-İsi-Menekse-Cicegi-Havlu-Kenari-Dantel-Modeli-Yapimi

Menekşe çiçeği havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarları için şık ve gösterişli dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere menekşe çiçeği havlu kenarı modeli yapımını göstermek istedim. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıda sizlere videolu anlatım olarak vereceğin.

Çeyizler içerisine koyulacak olan havlular için kenarlarına süslemek yapmak isteyenlere yeni dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Youtube da El İşi Emek İster kanalında yer alan dantel modellerini çok beğeniyorum. Kanal sahibi tarafından yeni modeller paylaşıldıkça bende bu modelleri sizlere göstermeye devam ediyorum. Burada özellikle tasarım modeller yer almakta ve bu modeller çok şık oluyor.

Çeyizlik havlu kenar dantel modeli için burada menekşe çiçeği modeli tercih edilmiş. Öncelikle beyaz ip ile kenar bandı yapılmış. Daha sonra ise bu kenar bandı üzerine çiçeklerin ve yaprakların yapımına geçilmiş. Bunun için öncelikle yapraklar yapılmış. Yapraklardan sonra ise menekşe çiçeğinin yapımına geçilmiş. Burada video içerisinde her bir detay ayrıntılı bir şekilde anlatılmış.

Dantel modeli için hazırlanan yapraklar ve çiçekler kenar bandı üzerine yerleşilmiş. Burada kenar bandı üzerine hem dallar yapılmış çiçekler bunların üzerine eklenmiş hem de yapılan yapraklar üzerine menekşeler eklenmiş. Bu şekilde sıralı çok güzel bir dantel modeli oluşturulmuş.

Tığ işi menekşe çiçeği havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*