TIĞ İŞİ PULLU ATKI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tig-İsi-Pullu-Atki-Yapimi

Kolay tığ işi pullu atkı yapımı

Bayanlar için çok şık bir atkı modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi atkı modeli yapımı oldukça basit bir model. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlarda videodaki anlatımı takip ederek bu atkı modelini yapabilirler.

Atkı yapımı için burada üç tane farklı ince ip kullanılmış. İplerin özellikleri birbirinden farklı. Renk geçişleri olan ipin dışında içerisinde sim bulunan ipte yer almakta. Sizde bu şekilde farklı özellikteki ipleri bir arada kullanabilirsiniz.

Tığ işi atkı modeli yapımı için istenilen uzunlukta zincir çekilmiş. Daha sonra bu zincir üzerine trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada trabzanlar yapılırken aralarda küçük kutularda yapılmış. Bu şekilde atkının sonuna kadar ilerlenmiş.

Pullu atkı modeli yapımında bu şekilde trabzanlar yapılıp istenilen atkı uzunluğuna gelene kadar örme işlemi yapıldıktan sonra atkı modeli tamamlanmış. Bu atkıyı daha şık ve daha gösterişli bir hale getirmek için ise pullar kullanılmış.

Atkının uç kısımlarına yuvarlak pullar dikilmiş. Burada birkaç sıra pullar dikilerek gösterişli bir görünüm oluşturulmuş. Siz dilerseniz pul dışında farklı süsleme malzemesi de kullanabilirsiniz.

Tığ işi atkı modeli yapımında atkının uzunluğunu ve enini ayarlamak size kalmış. Dilediğiniz uzunlukta ve ende atkıyı yaparak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Bu atkının en önemli özelliği pullar ile süslenmesi olmuş.

Tığ işi pullu atkı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*