TIĞ İŞİ KOLAY BERE MODELİ YAPIMI

Tig-İsi-Kolay-Bere-Modeli-Yapimi

Çocuklar için tığ işi kolay bere modeli yapımı

Kış hazırlıkları için size bugün harika bir bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu bereyi bir gün gibi kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Tığ işi bere modeli yapım aşamasını öğrenmek için aşağıda detaylı yapım aşamasını içeren videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Daha öncede sizlere farklı bere modelleri göstermiştim. Bu bere modelleri için sizlere şiş örgüsü ile ve tığ örgüsü ile yapılmış olan farklı örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ ile yapılmış çok kolay bir bere modeli göstermek istedim. Bu bere modeli şiş örgüsü yapmayı bilmeyenlerin veya tığ işine yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği bir model olmuş.

Tığ işi çocuk bere modeli yapımında waffle örgü tekniği veya gofret örgü tekniği adı verilen model kullanılmış. Bu modelin yapımı iki sıradan oluşuyor. İlk sırada çakma sık iğneler yapılmış ikinci sırada ise direkler yapılmış. Burada modelin yapım detayları çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Videodaki anlatımda yapılan bere modeli 3-4 yaş için uygun. Daha büyük bir bere modeli yapmak isterseniz üst kısımdaki tırabzan sırasını bir sıra arttırmanız gerekir. İp olarak kalın Alize Baby Best markalı ip kullanılmış. İnce bir ip ile yaptığınızda berenin büyüklüğü değişecektir. Buna dikkat etmelisiniz.

Tığ işi bere modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*