SELANİK MODELİ İLE ÇOCUK ETEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Selanik-Model-Cocuk-Etegi-Yapimi

Selanik model ile yapılan hırkanın eteğinin yapımı

Daha önce sizlere selanik model ile yapılmış olan çok güzel bir çocuk hırkası modeli göstermiştim. Bugün ise sizlere bu hırkanın takımı olan bir etek modeli göstermek istiyorum. Selanik model etek yapımı için sizlere yine detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım.

Selanik model ile yapılmış olan bu şiş örgüsü etek modeli yine 1-2 yaş kız çocukları için oldukça uygun bir model. Burada yine orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış ve buna göre de ölçü ayarlanmış. Hırka modelinde kullanılan ipin aynısı burada kullanılmış. Bu şekilde çok şık bir takım yapılmış.

Selanik model etek yapımı için video içerisinde detaylı yapım aşaması verilmiş. Eteğin uç kısmındaki modelin yapımı ve diğer kısımlar çok güzel bir şekilde açıklanmış. Bu sayede bu eteği kısa sürede istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Eteğin bel kısmında lastik şeklinde bir bölüm elde edilmiş. Burada bir kısım lastik şeklinde örülürken bir kısımda ise torba lastik kısım olarak örülmüş. Buraya bel kısmını tutması için bir ip geçirilebilir. Burada yine örgü ipi ile bir bağcık örülmüş ve uç kısımlarına süsleme yapılmış. Bu şekilde şık bir görünüm oluşmuş.

Şiş örgüsü etek modeli için 66 ilmek atılarak başlanmış. İlk önce etek ucundaki modeller yapılmış. Daha sonra selanik kısmı yapılmış ve daha sonra ise lastik kısmı yapılmış. Burada ölçüler hakkında bilgi verilmiş. Sizde yapmak istediğiniz çocuğun bedenine göre bu ölçüleri ayarlayabilirsiniz.

Selanik model etek yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*