LALE LİF MODELİ YAPIMI

Lale-Lif-Modeli-Yapimi

Çeyizlik renkli laleler ile lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün size çok renkli ve gösterişli bir lif modeli tasarımı göstermek istiyorum. Lale lif modeli görenlerin dikkatini çekecek çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir tasarım. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara her zaman yeni ve farklı modeller göstermeye çalışıyorum. Bugünde sizlere yine farklı ve renkli bir tasarım göstermek istedim. Çeyizler dışında el işi yapıp satanlar bu lif modeline mutlaka göz atmalılar. Model çok şık olduğu için oldukça fazla talep görecektir.

Çeyizlik lale lif modeli dilimler halinde yapılmış olan bir model. Burada lif modeli için ana renk olarak beyaz lif ipi kullanılmış. Orta kısımda ise her bir dilim içerisinde ise renkli lif ipleri ile laleler yapılmış. Bu lalelerin iplerini dilerseniz tek renk olarak da yapabilirsiniz. Elinizde kalan renkli ipleri de kullanarak bu lifi yapabilirsiniz. Ayrıca lalelerin yaprakları için de yeşil lif ipi kullanılmış.

Burada video içerisinde lif modelinin 5 dilimi yapılarak hazırlanmış. Modelin yapım aşamalarını anlatmak için ise son bir dilim bırakılmış. Bu motifin yapım aşaması sırası ile açıklanmış. Daha sonra hazırlanan bu motifin diğer motifler ile nasıl birleştirileceği gösterilmiş. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu lif modelini yapabilirsiniz.

Lale lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC38TJtTEVUJv9sqRP021Oog

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*