KIZ BEBEKLER İÇİN YAKALI KOLAY YELEK YAPIMI

Kiz-Bebeklere-Yakali-Kolay-Yelek-Yapimi

Kız bebekler için şiş örgüsü ile yakalı kolay yelek modeli yapımı

Bugün bebekleri için hazırlık yapanlara, farklı yelek modelleri arayanlara kolay bir yelek modeli göstermek istiyorum. Kız bebekler için yapılan bu yakalı kız bebek yeleği oldukça basit olan ve gösterişli bir model. Yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Kız bebekler için göstermek istediğim bu yelek modeli şiş örgüsü ile yapılan ve kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek bir model. Yeleğin beden kısmında nar çiçeği renk kullanılırken yaka kısmında ise krem rengi bir ip kullanılmış ve iki ip ile çok güzel bir uyum yakalanmış. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.

Şiş örgüsü kız bebek yeleği yapımı için yine Işıl Hanım çok güzel bir anlatım yapmış. Yelek yapımında basit şiş örgüsü teknikleri kullanıldığı için neredeyse bir gün de yapılıp tamamlanabilecek bir model. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyenler ise videodaki anlatımı takip ederek tüm detayları öğrenebilir.

Yelek için arka kısımda düz haroşa örgü yapıldıktan sonra kol ayrımlarına geçilmiş. Kol ayrım detayları videoda açıklanmış. Bu şekilde yeleğin arka kısmı yapıldıktan sonra ise ön kısımlar yapılmış. Daha sonra yaka detayı yapılarak yelek modeli tamamlanmış.

Yeleğin yapımı ile ilgili tüm detaylar video içerisinde açıklanmış. İlk başta yapımı zor gibi görünse de detayları öğrenildiği zaman kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek bir yelek modeli.

Kız bebeklere yakalı kolay yelek yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*