KIR ÇİÇEKLERİ YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Kir-Cicekleri-Yuvarlak-Lif-Modeli-Yapimi

Tığ işi yuvarlak kır çiçekleri lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için veya el işi yapıp satanlar için bugün harika bir lif modeli yapımını daha sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatım ile vereceğim kır çiçekleri lif modeli görenlerin dikkatini çekecek, çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir model.

Lif modelleri için en yeni ve gösterişli modelleri sizlere bulmaya, videolu anlatımlar ile sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere beyaz ve pembe rengin uyumu ile yapılmış. yapımı çok basit olan ama oldukça gösterişli bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum.

Çeyizlik lif modeli yapımı için burada Bonbon markasından pembe, beyaz ve yeşil lif ipleri kullanılmış. Bu model her renk ip ile çok şık olacaktır. Farklı renkler ile yaparak çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Lif modeli yapımı için beyaz lif ipi ile klasik bir lif tabanı yapılmış. Burada fıstıklar ile yıldız modeli yapılmış. Taban kısımda altı tane dilim oluşturulmuş. Belirli bir sıra arttırma yapılıp lif modeli büyültüldükten sonra her bir dilim ayrı ayrı örülüyor. Daha sonra pembe ip ile kenar kısımlar yapılmış. Taban yapıldıktan sonra ise üst kısımdaki çiçekler ve yapraklar yapılmış.

Burada çiçekler yine tığ işi ile kolaylıkla örülmüş. Yeşil ip ise bir iğne yardımı ile lif tabanı üzerine eklenip yapraklar dikilmiş. Hazırlanan pembe çiçeklerde bu yapraklar üzerine eklenip lif modeli yapılmış.

Kır çiçekleri lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCSCWSubftPa3HCfl5QoruLg

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*