KAYIK YAKALI FIRFIRLI BLUZ YAPIMI

Kayik-Yakali-Firfirli-Bluz-Yapimi

Tığ işi kayık yakalı fırfırlı bluz yapımı

Yaz aylarında kullanabileceğiniz harika bir bluz modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kayık yakalı fırfırlı bluz modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Yazlık örgü işlerini sık sık sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere yine çok şık bu senenin yaz modasına uyan harika bir bluz modeli göstermek istedim. Bu bluz modeli tığ işi ile yapılan oldukça basit bir örgü işi olduğu için kısa sürede yapıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Önemli olan videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz olacak.

Tığ işi yazlık örgü modeli yapımı için 50 gramlık yazlık ince bir ip kullanılmış. Tığ olarak ise 4 numara tığ kullanılmış. Bu bluz modelini coton, merserize veya bambu ipler ile bu bluzu yapabilirsiniz. Önemli olan yazlık ince bir ip seçmiş olmanız.

Bluz modeli yapımına yaka kısmından başlanıyor. Burada bluzun tamamında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Burada dikkat edilecek en önemli detay yakanın, kol ayrımlarının ve uç kısımdaki fırfırlarının nasıl yapılacağının öğrenilmesidir. Video içerisinde çok güzel detaylı bir anlatım yapıldığı için zorlanmadan bu bluzu yapabilirsiniz.

Örgü yazlık bluz modeli yapımı anlatılırken ölçü konusunda da ayrıca bilgi verilmiş. Bu sayede buradaki detaylara dikkat edip istediğiniz büyüklükte bu bluz modelini yapabilirsiniz.

Kayık yakalı fırfırlı bluz modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

vidoenun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*