KAYIK YAKALI FIRFIRLI BLUZ YAPIMI

Tığ işi kayık yakalı fırfırlı bluz yapımı

Yaz aylarında kullanabileceğiniz oldukça şık ve gösterişli bir örgü bluz modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim kayık yakalı fırfırlı bluz modeli sizlerinde hoşuna gidecek oldukça şık bir model. Yapımı da oldukça basit olan bu bluzun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Tığ ile örgü örmeyi sevenler için bugün çok güzel bir bluz modeli yapımı göstermek istedim. Yaz aylarında sıcak yaz günlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu bluz modeli bu sezonun modasına da oldukça uygun. Bikini üzerinde de rahatlıkla kullanabilecek bu modeli özellikle genç kızların beğeneceğini düşünüyorum.

Tığ işi fırfırlı bluz modeli yapımı için burada ince bir ip tercih edilmiş. İp seçiminde dikkat edeceğiniz en önemli nokta yaz aylarına uygun olan sizi terletmeyecek ipler olmalı. Bunun içinde koton, bambu ve merserize ipleri tercih edebilirsiniz. İpinizi seçerken birde burada ipin metre uzunluğundan bahsedilmiş. Bu uzunluğa dikkat ederek alırsanız ip miktarınızı doğru belirleyebilirsiniz.

Tığ seçiminde ise ip ince olmasına rağmen kalın 4 numara tığ seçilmiş. 4 numara tığ ile daha yumuşak bir görünüm elde edilmiş. Sizde ip ve tığ seçimlerinizi istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kayık yakalı fırfırlı bluz yapımı için öncelikle zincir çekilmiş. Çekilen bu zincir üzerine tırabzan yapılıyor. Yapılan tırabzanlı bant uçlarından birleştirilip bir halka elde ediliyor. Bluzun tamamında tırabzanlar ile kutular yapılıp ilerleniyor.  Modelin yapımı çok ama çok basit sadece modelin düzgün durması ve yaka kısmının düzgün durması için verilen sayılara dikkat edilmesi gerekir.

Videonun en başından en sonuna kadar bluzun yapımına dair tüm detaylar verilmiş. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilir. Burada bluzun fırfırlı bir görünümde olması için sıralar ilerledikçe sayılar arttırılmış ve bluz giderek genişlemiş. Dikkat edilecek detaylardan birisi de belirli bir sıra işlendikten sonra küçük kutular yapılmış. Buranın nasıl yapılacağı da yine video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Kayık yakalı fırfırlı bluz yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=cCoDorejjVw

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KAYIK YAKALI FIRFIRLI BLUZ YAPIMI için yorumda bulun

    KAYIK YAKALI FIRFIRLI BLUZ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KAYIK YAKALI FIRFIRLI BLUZ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.