KALP İŞLEMELİ ÖRGÜ ÖRNEKLERİ


Örgülerde motif kullanımı oldukça yaygın bir mevzu olup, son zamanlarda kalp deseninin de çokça kez tercih edildiğini görmekteyiz. Bu konu üzerine araştırma yaptım ve kalpli patik, kalpli bere, kalp deseni olan örgü örneklerini bulup sizlere paylaşmak istedim.

Örgü üzerine kalp yapımı zor bir iş olmamakla birlikte, her türlü kazak, hırka, yelek, patik gibi çalışmalarda kalp deseni uygulanmaktadır. Altta da birbirinden güzel ve değişik kalpli örgü örneklerine yer vermek istedim. İnceledikten sonra sizde kalpli örgüler yapmak isterseniz kararsız kalmaktan kurtulabilirsiniz.

kalpli-bebek-patigi

Kalpli patik modeli yanı sıra bere, hırka türü çalışmalarda kalp motiflerini kullanabilirsiniz. Örgülerde güzel duracağını söyleyebilirim. Yapımını anlatan çalışma paylaşmadım. Ama ilerleyen günlerde detaylı anlatımlı örgülerde kalp motifinin nasıl yapılacağını ele alacağız.

Şimdi sizleri bu güzel örneklerle baş başa bırakmak istiyorum. Beğendiklerinizi yoruma yazarsanız üzerinde tartışabiliriz. İyi günler kolay gelsin.

About Hazal
Ben Hazal, 19 yaşındayım. Okuyorum ve bu sitede editörlük yapıyorum. Sizlere bulduğum güzel ve eğlenceli kendin yap çalışmalarının resimli anlatımlarını sunuyorum. Aralarında benim de yapmaya çalıştıklarım var. Umarım beğenirsiniz. Beğendiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*