KADINLAR VE ERKEKLERDE ÖRGÜ BOYUNLUK - kendineyap.com

KADINLAR VE ERKEKLERDE ÖRGÜ BOYUNLUK

KADINLAR-VE-ERKEKLERDE-ÖRGÜ-BOYUNLUK5-737x415

Kış aylarından korunmak için atkı kullanımında yen, trend olan boyunluk modelleri bu yıl oldukça tutulmuş olup, aynı zaman da kadınlar ve erkeklerde örgü boyunluk modelleri keşfedilmiştir. Kolay şekilde yapılmakta olan örgü boyunluk modelleri için sizlere yeni modeli belirledik. Sizlerle bunu paylaşacağız.

KADINLAR-VE-ERKEKLERDE-ÖRGÜ-BOYUNLUK1

Öncelikle örgü boyunluk için biz Alize markalı ip kullandık. Bu ipte renk olarak 591 rengini belirledik. Şiş olarak ise 8 numaralı şiş kullanımı tercih ettik. 30 imlek ile örgü boyunluğa başlıyoruz.

KADINLAR-VE-ERKEKLERDE-ÖRGÜ-BOYUNLUK2

Örgüye başladığımız da ön yüzde iken ters olarak örgüye başlıyoruz. Arka kısımda olanı ise direk olarak alıyoruz.

KADINLAR-VE-ERKEKLERDE-ÖRGÜ-BOYUNLUK3

Bu şekilde örgüye devam ediyoruz. Belirli bir boyuta ulaştığında ise iğne ile tutturarak uç kısımlarını birleştireceğiz.

KADINLAR-VE-ERKEKLERDE-ÖRGÜ-BOYUNLUK4

 

En son işlem olarak da iki ucunu dikerek, boyunluğu tamamlayacağız.

KADINLAR-VE-ERKEKLERDE-ÖRGÜ-BOYUNLUK5

Kadınlar ve erkeklerde örgü boyunluk için oldukça kolay bir işlem olarak tamamlayabiliriz. Sizler için atkı yapılışını video şeklinde de paylaşacağız. Bu şekilde daha kolay anlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Örgü yapımında dikkat etmeniz gereken sadece dikkatli örmek olacaktır. Aynı zaman da siz isterseniz renk seçimini farklı şekilde yapabilirsiniz. Fakat kalınlık olarak ipin aynı kalınlıkta olması önemlidir.

Son trend olan örgü modelleri arasında boyunluk yapımında sizlere detayları sunduk. Video sayesinde detayların ve nasıl örüldüğünü öğrenebilirsiniz. Bu örgü modeli hem bayanlarda hem de erkeklerde kullanıldığı için basit şekilde yapılmakta olup, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Kadınlar ve Erkekler İçin Örgü Boyunluk Videosu;

Video Kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCqPyB0-CBPGJxvmjO8DwzOA

Bir önceki yazımız olan SIRALI YILDIZ ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR? başlıklı makalemizde sıralı yıldız örgü modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*