FULYA ÇİÇEĞİ ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Fulya-Cicegi-Orgu-Modeli-Yapimi

Şiş örgüsü ile fulya çiçeği örgü modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık şiş örgüsü ile yapılmış olan harika bir örgü modelinin yapımını göstermek istiyorum. Fulya çiçeği örgü modeli farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz çok şık bir tasarım olmuş. Bu modelin detaylı yapım aşamasını ise aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Sizlere farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz yeni modelleri göstermeye devam ediyorum. Bugün size hem etol şal hem de yelek yapımında kullanabileceğiniz bir model göstermek istedim. Bunlar dışında hırka kazak, mevsimlik bluz gibi örgü işleri de yapabilirsiniz

Buradaki video içerisinde modelin yapımı detaylı bir şekilde açıklanmış. Siz yapmak istediğiniz örgü işine göre kendi ilmek sayınızı belirleyebilirsiniz. Burada zaten model yapımı anlatılırken ilmek alınması konusunda da detaylı bilgiler verilmekte.

Fulya çiçeği örgü modeli yapımında burada önek modelde Nako Elit Baby markalı ip kullanılmış. Videoda modelin yapımı için gösterilen anlatımda ise Ören Bayan Madam Coton markalı ip kullanılmış. Bu modeli farklı kalınlıktaki ipler ile deneyebilirsiniz.

Model yapımında bir modelin kurulumu 20 ilmek üzerine oluyor. Bunun yanında kenar ilmekleri de alınarak başlanıyor. Modeli yaparken alt kısımda lastik örgüsü yapmaya gerek yok. Çünkü dilimli bir model kullanılmış ve bu kısım yapılacak işin etek ucunu oluşturunca çok güzel olacaktır. Video içerisinde model anlatımı yapılırken diğer bütün detaylar açıklanmış. Burayı takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır.

Fulya çiçeği örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*