FISTIKLI ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Fistikli-Ceyizlik-Yelek-Modeli

Fıstıklı tığ işi çeyizlik yelek modeli yapımı

Çeyizlik çok şık ve kolay bir yelek modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu yeleği kısa sürede yapıp çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Tığ işi yelek modeli arayanlar mutlaka bu yeleğin yapımına göz atmalılar.

Fıstıklı çeyizlik yelek modeli görüntüsü ile dikkat çeken çok şık ve kolay bir model. Basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Modelin tamamında trabzanlar ve fıstık yapılarak ilerlenmiş. Bunun dışında herhangi bir işlem yapılmıyor.

Yelek modeli yapımı için öncelikle istenilen uzunlukta zincir çekiliyor. Çekilen zincir üzerine trabzanlar yapılarak modelin kurulumu yapılıyor. Direk model kurulmuş lastik yapılmamış. Zaten trabzanlar olduğu için lastik yapmaya gerek kalmıyor.

 

Bu yelek modeli yapılırken dikkat edilecek detay trabzanlar ve arada yapılacak olan fıstık modeli. Bunun için verilen sayılar önemli. Burada sanki bir dalgalı görünüm oluşuyor. Bu da yeleği çok şık gösteriyor.

Yapılan belirli bir miktar trabzan arasına birer tane fıstık yapılarak ilerleniyor. Burada videodaki anlatımda trabzan sayıları verilmiş. Buraya dikkat etmeniz modeli çıkartmanız için yeterli olacaktır.

Çeyizlik yelek modeli arayanlar mutlaka bu yeleğin yapımına göz atabilirler. Kolay bir şekilde yapılan bu yelek modelinin görüntüsü çok şık duruyor. Özellikle angora ipler ile yapıldığı zaman daha da şık duracaktır.

Fıstıklı çeyizlik yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*