BASİT TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Basit-Tig-Oyasi-Yapimi

Yazma kenarı için basit tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarları için şık ve yeni modelleri yapımını göstermeye devam ediyorum. Bugün yine sizlere yapımı oldukça basit olan renkli oya ipleri ile yapabileceğiniz çok şık bir basit tığ oyası modeli yapımı göstermek istiyorum.

Yazma kenarları için bazen zor modeller göstersem de bazende bugün olduğu gibi yapımı oldukça basit olan ve kısa sürede yapılabilecek olan bir modelin yapımını göstermek istiyorum.

Yazma kenarı oya modeli yapmaya yeni başlayanlar bu şekilde kolay tığ işi modelleri yapmaya başlayarak kendilerini geliştirebilirler. Bu göstereceğim yazma kenarı modeli için detaylı yapım aşamasını gösteren video vereceğim için modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Basit tığ oyası modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra yapılan bu tığ batısı üzerine yaprak modeli yapılmış. Bunun için ise videoda çok güzel bir anlatım verilmiş. Aralarda yaprak yapılırken örümceklerde yapılarak model tamamlanmış.

Oyanın taban yaprak kısımları yapıldıktan sonra ise çiçek modellerinin yapımına geçilmiş. Burada dilerseniz burada olduğu gibi iki renkli veya daha fazla oya ipi kullanabilirsiniz. Dilerseniz de tek renk oya ipi ile modeli yapabilirsiniz.

Yapraklar üzerine gül şeklinde olan çiçek motifleri yapıldıktan sonra ise oya modeli tamamlanmış. Video içerisinde modelin her yapım aşması detaylı bir şekilde sayıları ile birlikte verilmiş. Burayı takip ederseniz burada olduğu gibi harika bir modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Basit tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*