ENTRELAK ÖRGÜ ÖRNEKLERİ

30 Kasım 2016 0

Hanımlar bu gün değişik bir örgü tekniği duydum. Araştırdım ve altta resimlerini de göreceğiniz örneklere ulaştım. Henüz bu örgü üzerine pek bir bilgim yok. Ancak değişik bir isme sahip olan tekniğin yapılışına dair videolara da ulaştım. İzledim ve gerçekten entrelak örgüyle bere yapılabilir. Örgü sarmal şapkalar yapılabilir. Değişik lif modeli yapılabilir. Değişik bir örgü türü YAZININ DEVAMI…..

SELANİK ÖRGÜSÜ BAYAN ATKILARI

30 Kasım 2016 0

Selanik örgü modelini bilmeyeniniz yoktur. Bu örgü örneğiyle hazırlanmış atkıları araştırdım ve karşıma enfes modeller çıktı. Selanik örgü modeliyle yapılmış bayan atkıları özellikle de kış aylarının gelmesiyle vazgeçilmez aksesuarlar arasına katılmıştır. Selanik örgü atkı modelleri hem örnekleri olsun, hem görünüşleri olsun tercih edeceğiniz bir örgü türüdür. Soğuk kış için en uygun desenli ve motifli örgü YAZININ DEVAMI…..

MOTİFLİ SECCADE MODELLERİ

30 Kasım 2016 0

Seccade almak üzere iseniz ve nasıl bir seccade modeli alacağınızı bilmiyorsanız? bu modeller size yardımcı olabilir. Genelde seccade örnekleri sade ve tek tip renklerden oluşur. Çünkü namaz kılarken dikkatimizi fazla dağıtmaması ve namaz esnasında seccadeyi incelemek fikri aklımıza gelmemesi gerekir. İbadet halinde iman eden kişi dikkatini o an ki namazına vermeli, bunu da en iyi YAZININ DEVAMI…..

DEĞİŞİK LİF MODELLERİ

30 Kasım 2016 0

Değişik lif örneklerini her zaman araştırırım. Bulduğumda da nasıl yapıldığını inceler ve aynısını yapabilir miyim? diye düşünür ederim. Sizde benim gibi düşünüyorsanız, bu modeller yine kafanızı kurcalayacak. Özellikle kelebek motifli lif modeline bayıldım. Nasıl yapıldığını bulamadım. Altta en güzel lifleri seçmeye çalıştım. Eldivenli lif modellerini hepimiz biliriz. Örgüsü de kolay olur. Sitemizde bundan sonra örgü YAZININ DEVAMI…..